суботу, 3 травня 2008 р.

Турнірна хроніка

«Нащадки козацької слави»
Таку назву мав обласний фестиваль фізкультурно-оздоровчого патріотичного комплексу школярів «Козацький гарт», фінал якого проходив у Мелітополі.
Право участі у вирішальному етапі фестивалю завоювали шість команд загальноосвітніх начальних закладів (учні 5 – 11 класів), які вдало виступили на міському, районному, а згодом і зональному рівнях. Діти змагалися у кількох спортивних конкурсах (перетягуванні канату, естафеті, човниковому бігу тощо), а також у специфічних конкурсах знавців історії українського козацтва, оригінальній презентації команд.
У підсумку другий рік поспіль перемогу святкувала команда Бердянської загальноосвітньої школи № 11, яка здобула путівку на Всеукраїнський фестиваль, що відбудеться у вересні у Фастові. Подальші місця розподілилися таким чином: Пологівська ЗОШ № 2, Кам’янсько-Дніпровська ЗОШ, Приморська ЗОШ № 2, Запорізька гімназія № 11, Мелітопольський навчально-виховний комплекс № 16.

Баскетбол
Жіночий турнір спартакіади вузів І – ІІ рівнів акредитації пройшов за переваги команд з обласного центру.
Поза конкуренцією була збірна авіаційного коледжу (директор – Віктор Задорожний, керівник фізвиховання – Геннадій Овсянников). Друге місце посіли баскетболістки комерційного коледжу, третє – педагогічного.

Волейбол
Команда 14-річних волейболісток обласної ДЮСШ (тренер – Любов Перебийніс) виграла в Одесі чемпіонат України серед дівчат цієї вікової групи.
На попередній стадії змагань запоріжанки довели свою перевагу над командами Білої Церкви, Луганська і Тернополя, а у фіналі не залишили шансів юним волейболісткам Херсона, Донецька і Одеси.
* * *
Перемогою вихованців Кам’янсько-Дніпровської ДЮСШ завершився в Мелітополі чемпіонат області серед 15 – 16-річних юнаків.
Друге місце посіла команда обласної ДЮСШ, третє – Приазовської ДЮСШ.

Гандбол
Юні гандболістки Запорізької СДЮШОР № 3 (тренер – Тетяна Радько) під прапором збірної області виграли зональний турнір ІІІ Спортивних ігор школярів України.
Першого дня змагань наші землячки поступилися команді Донецької області – 20:23, але наступні матчі проти збірних Дніпропетровської і Луганської областей виграли (відповідно – 19:15 і 37:18) й стали переможницями турніру.
Команди Запоріжжя і Дніпропетровщини здобули право виступити у фінальній стадії змагань, яка відбуватиметься 10 – 15 червня у Запоріжжі. Тож наші землячки розпочнуть її із «золотими» очками.

Легка атлетика
Запорізький стадіон «Локомотив» став ареною змагань 63-ї обласної спартакіади школярів.
Досить представницький склад учасників – 16 колективів – зібрав турнір команд сільських районів. Тут перемогу святкували школярі Новомиколаївського району, які обійшли збірні Василівського і Бердянського районів.
А от на старти змагань серед міст і районів обласного центру вийшли лише шість команд. Призові місця поділили між собою представники трьох районів Запоріжжя – Хортицького, Шевченківського і Комунарського.
* * *
Легкоатлетичний крос за програмою обласної спартакіади вузів І – ІІ рівнів акредитації проведено на запорізькому стадіоні «Олімпійські надії».
Перемогла збірна команда Запорізького металургійного коледжу (директор Володимир Самойлов, керівник фізвиховання – Сергій Крижко). Друге і третє місця посіли відповідно студенти Запорізького авіаційного і Мелітопольського машинобудівного коледжів.