середу, 12 травня 2010 р.

З посвятою великій даті

У спорткомплексі Запорізького національного університету відбулися два змагання, присвячені 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Спочатку на татамі вийшли учасники традиційного Всеукраїнського юніорського турніру з дзюдо на честь фундатора цього виду спорту на Запоріжжі, учасника Великої Вітчизняної війни Семена Цибульського. 85-річний Семен Наумович, який нині мешкає в Ізраїлі, мав намір приїхати, але, проводячи тренування, пошкодив м’язи спини.
Втім, запорізький турнір, завдячуючи великій організаторській роботі племінника ветерана – арбітра міжнародної категорії Леоніда Цибульського, пройшов на належному рівні. У восьми з одинадцяти вагових категорій перші місця посіли юні дзюдоїсти нашої області. Найбільшу кількість головних нагород (а серед них не тільки кубки і медалі, а й програвачі DVD) завоювали вихованці Запорізької СДЮШОР: Ілля Буртовий, Максим Магденко, Андрій Грищенко, Давіт Давтян, Армен Степанян. Перемоги також святкували учні обласного спортінтернату Андрій Бабенко і Глеб Бухарін, Дмитро Машков із Мелітополя.
*   *   *
А кілька днів по тому спорткомплекс ЗНУ приймав учасників баскетбольного турніру, присвяченого 65-й річниці Перемоги, в якому взяли участь чотири чоловічі студентські команди.
Підсумки змагань коментує голова обласної колегії суддів з баскетболу Петро Драган:
— Фаворитом турніру стала збірна Запорізького металургійного коледжу ЗДІА, підсилена двома гравцями дублюючого складу «Ферро-ЗНТУ» — Вадимом Онищенком і Максимом Козловцем. На команду, яку тренує Сергій Крижко, найближчим часом чекає участь у Всесвітньому баскетбольному фестивалі в Таллінні, тож звітний турнір став для неї своєрідною перевіркою готовності. Майбутні металурги завдали поразок гостям із Сумського державного університету (73:51), збірній ЗДІА-ЗІІ (90:16) та господарям – команді ЗНУ (73:68). Остання посіла друге місце, довівши свою перевагу над ЗДІА-ЗІІ (81:23) та сумчанами (60:56), які обіграли ЗДІА-ЗІІ (61:39).
Організатор змагань – спортивний клуб ЗНУ – відзначив найкращих гравців турніру: плеймейкера Вадима Онищенка, центрового Артура Кузьминського (обидва – ЗМК ЗДІА), нападаючого Дмитра Волкова (СДУ). MVP турніру був визнаний Олександр Горбуля (ЗНУ).