неділя, 27 червня 2010 р.

ОБМІНЯЛИСЯ ДОСВІДОМ І ДІЙШЛИ СПІЛЬНИХ ДУМОК

Протягом чотирьох днів на базі Бердянського центру професійно-технічної освіти працювала Всеукраїнська  координаційна методичної ради з питань розвитку фізичного виховання, фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в ПТНЗ.
Першого дня члени ради заслухали доповіді:
заступника начальника управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, начальника відділу розвитку профтехосвіти Запорізької Олександра БАЗЯ – «Про перспективи розвитку професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області»;.
заступника директора ДНЗ «БЦПТО» О. МРИГИ – «Про перспективи розвитку навчального закладу»;
начальника Запорізького управління з фізичного виховання та спорту  МОН України Миколи АВРАМЕНКА – «Про розвиток фізичної культури та спорту в ПТНЗ Запорізької області»;
начальника навчально-спортивного відділу Запорізького обласного управління з фізичного виховання та спорту МОН України Наталії МЯЧИНОЇ – «Про проведення спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів серед учнів та працівників ПТНЗ Запорізької області»;
голови обласної методичної секції викладачів та керівників фізичного виховання, керівника фізичного виховання Запорізького будівельного центру О. НЄТКАЛ – «Про організацію методичної роботи з фізичного виховання та співпрацю з Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти».
Досвідом з розвитку фізичної культури та спорту, організації спортивно-масових заходів,  туристичних зборів та змагань з туристичного багатоборства у ПТНЗ обмінялися начальник Кіровоградського обласного управління з фізичного виховання та спорту  МОН України О. ШЕВЧЕНКО, провідний спеціаліст Полтавського обласного управління з фізичного виховання та спорту МОН України Є. МУХА, методист навчально-методичного центру ПТО в Луганській області В. ПОГОРЕЛОВ, викладач Калуського ВПУ-7 (Івано-Франківська область) В. ХРІН.
Наступного дня завідувачка кафедри фізичної культури Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук Олена АКСЬОНОВА провела майстер-клас із впровадження іноваційних технологій в системі фізичного виховання учнів ПТНЗ, а голова обласної методичної секції викладачів та керівників фізичного виховання, керівник фізичного виховання Запорізького будівельного центру О. НЄТКАЛ розповів  про використання інформаційно-комунікативних технологій під час здійснення контролю з фізичної культури.
В обговоренні цих питань взяли участь В. КУРМАЗ (Полтавська область), В. ХРІН (Калуш), В. ПАНКУЛ (Кіровоград), В. ОКАРСЬКИЙ (Хмельницька область). Учасники заходу дійшли висновку, що доцільно ввести тестування з фізичної культури для учнів ПТНЗ «Крок до здоров’я», яке включає підтягування (юнаки), стрибок у довжину з місця (дівчата), човниковий біг (юнаки та дівчата), біг на 100 м (юнаки) і 60 м (дівчата).
Третього дня роботи ради з доповідями на теми «Про медичне забезпечення фізичного виховання у навчальних закладах» та «Шляхи збереження здоров’я учнів у навчально-виховному процесі з фізичної культури: медичний аспект» виступив доктор медичних наук, завідувач кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини з курсом фізичного виховання і здоров¢я Запорізького державного медичного університету, завідувач відділенням спортивної медицини Запорізького обласного лікувально-фізкультурного диспансеру Є. МИХАЛЮК.
 Ці доповіді викликали найжвавіший інтерес учасників заходу, які намагалися дати свою оцінку тимчасовим і постійним звільненням учнів від занять фізичною культурою,  терміну проведення медичного огляду учнів на початку навчального року, організації медичного огляду перед проведенням змагань різного рівню, формуванню та складу медичних груп, обмінювалися досвідом роботи з паспортом здоров¢я для учнів, які навчаються в ПТНЗ, розповідали про функціональні проби, на підставі яких здійснюється розподіл учнів по медичним групам, про впровадження іноваційних технологій з учнями з послабленим здоров¢ям під час  занятть фізичною культурою, про графік роботи спеціальних медичних груп, порядок введення спеціальної медичної групи в тарифікацію ПТНЗ.
Заключного дня роботи ради методист навчально-методичного центру ПТО в Луганській області В. ПОГОРЕЛОВ розповів про значення самостійних занять фізичною культурою в ПТНЗ, керівник фізичного виховання ПЛТ (Полтава) В. СОБОЛЄВ – про педагогічний стаж керівників фізичного виховання ПТНЗ, керівник ОПЛЕТ (Івано-Франківська область) – про позаурочну фізкультурно-оздоровчу, спортивно-масову і туристичну роботу в навчальному закладі.
В. КЕНС (Севастопольське управління КФВС МОН України) і Е. МУХА (Полтавське обласне управління КФВС МОН України) обмінялися досвідом з організації та проведення  спортивно-масових заходів та спартакіад серед учнів профтехосвіти».
Майстер спорту зі спортивної гімнастики Н. ГЕРЯ провела майстер-клас з ритмічної оздоровчої гімнастики.
Члени ради прийняли рішення вийти з пропозиціями до МОН України:
-         щодо розробки навчально-методичного комплексу, який має забезпечити диференційоване навчання учнів з різним станом здоров¢я та фізичної підготовленості;
-         щодо розробки централізованої альтернативні системи оцінювання досягнень учнів, серед яких обов¢язковим має бути оцінювання учнів спеціальної медичної групи;
-         щодо розробки програми моніторингу ефективності реалізації навчальної програми, обов¢язковими складовими якої мають стати такі показники як комплексна оцінка фізичної підготовленості учнів та її позитивна динаміка, індекс фізичного здоров¢я (зокрема, за методикою Г. Опанасенка), коефіцієнт ризику захворіння; функціональні проби;
-         щодо введення в практику системи підвищення професійної майстерності фахівців ПТНЗ такі форми роботи як регіональні майстер-класи за іноваційними педагогічними технологіями з фізичного виховання та олімпійської освіти.
-         щодо нормативного забезпечення процесу тотальних звільнень учнів від уроків фізичної культури.
Учасники заходу звернули увагу управлінців всіх рівнів на недопустимість виведення уроків фізичної культури за межі основного розкладу занять навчального дня. Вони вважають за необхідне обов¢язкове введення посади медичного працівника в кожному навчальному закладі на підставі документів,  спрямованих на реформування системи фізичного виховання учнів та студентської молоді у навчальних закладах України.
При плануванні засідань методичних секцій викладачів та керівників фізичного виховання ПТНЗ пріоритет слід віддавати питанням, які присвячені формуванню в учнів навиків самостійних занять фізичними вправами. Під час розробки календарно-тематичних планів викладачами ПТНЗ збільшити обсяг навчального матеріалу, який спрямований на формування культури здоров¢я учнів засобами фізичного виховання. Під час розробки розкладу уроків з фізичної культури керуватися науково обгрунтованими фізіологічними закономірностями кумулятивного впливу дозованих фізичних навантажень на рівень тренованості учнів (наступний тренувальний вплив на органи та системи організму має відбуватися не пізніше ніж за 48 - 72 години).
Учасники заходу звернулися з проханням до Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, аби цей орган вийшов з пропозицією до Кабінету Міністрів  України щодо включення до кадрового реєстру посади керівника фізичного виховання в ПТНЗ з нарахуванням педагогічного стажу.

Немає коментарів: