понеділок, 5 жовтня 2009 р.

Ігри чемпіонів-2009

Сільські школярі ствердили
свою перевагу
Минулої п’ятниці загальнонаціональний дитячий спортивний рух «Біола – Ігри Чемпіонів» з новим форматом змагань завітав до Запоріжжя. Палац спорту «Юність» приймав учасників відкритого розіграшу Кубка обласного центру серед учнів 5 – 10 класів.
Ані керівників міста, ані представників управління з питань фізичної культури, спорту та туризму Запорізької міської ради ми на цьому святі здоров’я не побачили. Причина, на їхній погляд, банальна: захід – позаплановий. Ну той що, важко було прийти й привітати дітей, а водночас подякувати олімпійським зіркам Олександру Крикуну та Юрію Білоногу за проявлену ініціативу?
Змаганням передувала прес-конференція, на якій віце-президент Асоціації атлетів «Клуб Біола» Олександр КРИКУН зазначив: «Ми вперше проводимо осінній етап популярних змагань. Ставили за мету залучити до рухової активності школярів із великих міст України, оскільки, як доводить практика нашої трирічної роботи, сільські діти більш підготовлені, ніж міські. А навесні влаштуємо чергове турне по містах України, під час якого пройдуть обласні чемпіонати Ігор чемпіонатів, яким передуватимуть шкільні та районні змагання). Отже наш чемпіонат стартує восени, а завершиться травневим фіналом в Артеці. На кубковий турнір до Запоріжжя ми запросили команду Чубарівки, яка торік виборола звання чемпіона наших Ігор, аби вручити їй професіональний спортивний інвентар на суму 3000 гривень».
Начальник обласного управління з фізичного виховання та спорту МОН України Микола АВРАМЕНКО зауважив, що організатори змагань зіткнулися з величезною проблемою, намагаючись залучити якомога більше команд із запорізьких шкіл. Справа в тому, що розпорядженням Міністерства охорони здоров’я допуск до змагань можуть ати лише та школярі, які пройшли поглиблене медичне обстеження. В сільській місцевості це зробити простіше, тому було вирішено зробити кубкові змагання відкритими.
Юрій БІЛОНОГ, олімпійський чемпіон Афін-2004 зі штовхання ядра: «Наше завдання – популяризація олімпійського руху, залучення дітей до занять спортом. Це набагато краще, ніж сидіння годинами біля екрану телевізора або монітора комп’ютера».
У врочистому відкритті змагань разом із Олександром Крикуном та Юрієм Білоногом взяли участь наша землячка – олімпійська чемпіонка Сеулу-88 Ольга Стражева та Вікторія Куліш, представниця «Приватбанку», який запровадив для призерів ігор спеціальну програму «ЮніорБанк».
Кожен учень із 23 шкільних команд області, які прибули до «Юності», продемонстрував свої кращі якості, змагаючись на спеціально розроблених надувних конструкціях. Але лише чотири найкращі команди, які були визначені за результатами трьох кваліфікаційних конкурсів, потрапили до фіналу, де на них чекали випробування «Колодязь», «Фехтування» і «Колесо».
За підсумками цих захоплюючих стартів першими володарями Кубка Запоріжжя стали учні ЗОШ № 2 з селища Кушугум Запорізького району (керівник фізвиховання – Людмила Абакуненко). Переможці мали відчутну підтримку з боку чисельної групи своїх однокласників, які взяли на озброєння гасла й всілякі «кричалки».
Друге місце посіли суперфіналісти третього чемпіонату «Біола – Ігри Чемпіонів» — учні відомої не лише на теренах нашої області Чубарівської ЗОШ (Пологівський район), яких тренує керівник фізвиховання цієї школи Віктор Невілько. Цього разу його
підопічні не спромоглися здобути чергову перемогу, але, окрім задоволення від участі в змаганнях, отримали обіцяний Олександром Крикуном спортивний інвентар.
Бронзовим призером кубкового турніру стала команда Запорізької спеціалізованої школи фізичної культури № 18 (керівник фізвиховання – Ольга Фоменко). До чільного квартету також увійшла збірна Відрадненської ЗОШ (Запорізький район).
Ну, а що ж ті, хто не потрапив до числа призерів? Ось як
розмірковує директор Софіївської ЗОШ Новомиколаївського району Іван Ігнатенко:
— Я вважаю, що перший млинець не був глевким для нашої команди. Гадаю навесні ми обов’язково візьмемо участі в обласному чемпіонаті Ігор чемпіонів й намагатимемось потрапити до призової трійки. У всякому разі наш вчитель фізкультури Сергій Крутень зробить усе можливе, щоб дівчата та хлопці підійшли до цих відповідальних стартів у найкращій спортивній формі.

Фото Анатолія ВЛАСОВА

Немає коментарів: