середа, 23 квітня 2014 р.

ПЕРШІ ВОЛОДАРІ КУБКА – МАЙБУТНІ МЕТАЛУРГИ

Нещодавно актова зала Запорізького металургійного коледжу стала ареною змагань студентів вищих навчальних закладів І – ІІ рівнів акредитації, котрі виборювали Кубок «ALMA MATER COLLEGIUM» з гирьового спорту.
Подібні змагання, зокрема, за програмою обласної спартакіади серед студентів ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації, проводяться не вперше, але настільки високого рівня підготовки, організації та проведення заходу співробітники обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України не пригадують, у чому запевнили свого начальника Андрія Муштая. Отже, останній не помилився з вибором, призначивши головним суддею змагань заслуженого майстра спорту України Любов Черепаху, котра відразу відкинула пропозицію обмежитись нагородженням переможців Кубком без медалей в індивідуальному заліку. Не влаштували б її й «сіренький» парад-відкриття, і склад суддівської колегії, сформований за рахунок студентів ВНЗ III – IV рівнів акредитації, дуже далеких від цього виду силових одноборств.
Заручившись допомогою свого товариша-мецената – керівника Центру біржових технологій Олександра Корбаня, Любов Черпаха придбала всю необхідну нагородну атрибутику: індивідуальні кубки та медалі за перемогу у вагових категоріях, статуетки для абсолютних рекордсменів у ривку, поштовху та класичному двоборстві, а також головний приз і медалі для переможця та призерів у командному заліку. Олександр Олексійович відмовився, щоб назва кубка якимось чином нагадувала про його компанію, тому було вирішено надати новому призу назву Кубок «ALMA MATER COLLEGIUM» (на честь коледжу, що дав путівку у життя). Були розроблені сценарії яскравого параду-відкриття та урочистої церемонії нагородження. А найголовніше – арбітраж змагань здійснювала кваліфікована бригада суддів: інформатор – суддя міжнародної категорії, президент обласної федерації гирьового спорту Валерій Шаповал, судді на помостах – переможниця останнього чемпіонату світу Вікторія Мосіяш, майстри спорту Ігор Соколов, Андрій Малиш, Станіслав Черепаха.
У змаганнях взяли участь чотири запорізькі коледжі: торішній переможець – авіаційний, металургійний, будівельний та гуманітарний, а периферія була представлена двома технікумами – Оріхівським  сільськогосподарським і Токмацьким механічним.
Чесна та безкомпромісна боротьба точилася в кожній ваговій категорії, на кожному помості. У перервах між підходами глядачів радували виступи дівчат-черлідерів, що придало змаганням неабиякого забарвлення.
Серед учасників змагань на відзнаку заслуговує Станіслав Гейжа з Токмака, який одноосібно захищав честь свого технікуму й спромігся вибороти «золото» у найважчій категорії понад 90 кілограмів із загальним показником у 150 залікових балів. А першими абсолютними рекордсменами стали майбутній авіатор Владислав Клименко, який виконав 114 підйомів гирі у ривку, та Сергій Бурчин з Оріхова, котрий у поштовху 110 разів зафіксував снаряд. Але перемогу в двоборстві все ж таки святкував оріхівчанин, оскільки його власна вага на чотири з половиною кілограми менша, ніж у запоріжця.
Під завісу змагань організаторам змагань довелося зіткнутися з певною проблемою, оскільки на перше командне місце вийшов Оріхівський сільськогосподарський технікум. Але команда цього вищого навчального закладу не бере участі в обласній спартакіаді серед ВНЗ I - II рівнів акредитації, оскільки задіяна в спартакіаді обласної організації ВДФСТ «Колос». Тому цілком справедливо спортсмени технікуму були нагороджені за досягнення в індивідуальних змаганнях, а на найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднялися майбутні металурги, яких тренує майстер спорту Вікторія Черепаха. Другу сходинку опанували майбутні авіатори, а третіми вперше у своїй історії стали представники гуманітарного коледжу.


На фото: збірна команда металургійного коледжу.

Немає коментарів: