понеділок, 12 грудня 2011 р.ВШАНУВАЛИ ПЕРЕМОЖЦІВ І ПРИЗЕРІВ
Микола АВРАМЕНКО,
начальник обласного управління
з фізичного виховання та спорту 
Надзвичайно врожайним на спортивні досягнення був рік, що менш ніж за місяць фінішує, для запорізьких школярів, учнів профтехосвіти та студентів. Згадаймо найуспішніші старти наших земляків.

На ХІ літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, що відбувся у Трабзоні (Туреччина), 53 спортсмени представляли Україну в шести  видах спорту. Вихованець легкоатлетичної СДЮШОР «Металург» Юрій Кушнірук двічі оновлював юнацький рекорд України в метанні списа й у підсумку посів перше місце. Ще одне «золото» українській збірній приніс вихованець СДЮШОР № 1 зі спортивної гімнастики Олег Степко. Загалом наші співвітчизники протягом п’яти днів вибороли 8 золотих, 4 срібні та 3 бронзові медалі, завдяки чому в загальнокомандному заліку збірна України посіла третє місце.

Для студентів найважливішими стартами були Х літня Універсіада України та Всесвітня Універсіада. Звання чемпіона Універсіади України виборола збірна команда студентів Запорізької області зі спортивної аеробіки, а срібні медалі – гандболісти. В індивідуальних видах спорту відзначилися: дзюдоїстка Марина Крот, якій не було рівних у ваговій категорії до 48 кг, і плавчиха Катерина Рагуленко (ЗНУ), котра стала володаркою двох нагород на 100-метрових дистанціях – золотої у плаванні батерфляєм і срібної вільним стилем. Другі місця посіли майстер кульової стрільби Денис  Філістович та плавчиха Валерія Дорошенко (батерфляй, 200 м), треті – дзюдоїст Сурен Мкртчян (60 кг) і студентка ЗНУ Анастасія Погорельцева (400 м комплексного плавання).
ХХVІ Всесвітня Універсіада у китайському Шеньчжені принесла бронзові медалі трьом запорізьким спортсменів – переможцеві юнацького чемпіонату Європи з пляжного волейболу студенту ЗНУ Сергію Попову, дзюдоїсту Разміку Тонояну (у командних змаганнях) та вихованцеві СДЮШОР «Спартак-Класичний приватний університет» з плавання, студентові ЗНУ Сергію Фролову. Успіхом можна вважати й шосте місце студентської збірної України зі степ-аеробіки, до складу якої увійшли представниці ЗНТУ Катерина  Стоколос, Олена Тептіна, Вікторія Губенко, Ольга Лукінова, Катерина Шелест і Катерина Іванова. У загальнокомандному заліку збірна команда студентів України посіла сьоме  місце.
Восени відзначилися школярі нашої області. Всеукраїнські дитячі спортивні ігри  серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів «Старти надій», що відбувалися у Міжнародному дитячому центрі «Артек», принесли успіх команді учнів  Запорізького багатопрофільного ліцею № 99, яка посіла перше загальнокомандне місце, здобувши 8 золотих, 3 срібні та 2 бронзові  медалі.
Успішно виступила збірна команда учнів  загальноосвітніх  навчальних закладів Запоріжжя (ЗОШ № 15, гімназія № 6, колегіум  № 98) на Всеукраїнських змаганнях з плавання «Діти  - олімпійська надія України», що відбулися в Українському дитячому центрі «Молода гвардія» в Одесі. Наші юні земляки завоювали 12 золотих, 3 срібних та 8 бронзових  медалей.
В активі команди Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» - три медалі та четверте загальнокомандне місце Всеукраїнської спартакіади допризовної молоді, що відбулася в Житомирі.  
Одним із наймасовіших змагань нинішнього року слід вважати 66-у обласну   спартакіаду школярів, до програми якої входили тридцять змагань  з  10  видів  спорту. На першому етапі в них взяли участь понад 30100 учнів, у фінальних змаганнях – понад 2000. Трійку команд-призерів серед збірних міст та районів Запоріжжя склали колективи Енергодара, Хортицького та Комунарського районів, а серед сільських районів – Пологівського, Гуляйпільського та Запорізького.
Аби відзначити внесок запорізьких школярів і студентів у досягнення українського спорту, нещодавно ми провели в актовому залі ЗНТУ спортивне свято, на яке запросили не тільки переможців та призерів всеукраїнських та міжнародних змагань, а й їхніх наставників, яких вважаємо гордістю запорізького спорту. Учасників свята привітав заступник голови Запорізької облдержадміністрації Микола Ярмощук, який вручив Подяки завідувачці кафедрою фізичної культури та спорту ЗНТУ Людмилі Соловйовій, директору спеціалізованої школи фізичної культури № 18 Віктору Молчанову та керівникові фізичного виховання Запорізького вищого професійного училища моди і стилю Ганні Хлєвній.
Величезне хвилювання і гордість я відчував, коли голова постійної комісії з гуманітарних питань Запорізької обласної ради Віктор Межейко вручив мені орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня. Керівник фізичного виховання Запорізького авіаційного коледжу імен О. Івченка Геннадій Овсянников відзначений Грамотою Запорізької обласної ради.
Знак Міністерства освіти і науки, молоді та спорту «Гордість і надія України» отримав згадуваний вище Юрій Кушнірук, Почесні відзнаки Комітету з фізичного виховання та спорту МОНмолодьспорту – проректор Запорізького класичного приватного університету Сергій Білоусов і декан факультету фізичного виховання та спорту ЗНУ Микола Маліков. Проректор ЗНТУ Олександр Андрієнко вручив посвідчення майстрів спорту України переможницям Всеукраїнської літньої Універсіади Альоні Тептіній, Ользі Рябовій, Анні Бєліковій, Ользі Лукіній та Оксані Плющ. Велика група учнів, студентів, тренерів та викладачів відзначена Почесними грамотами і подяками управління освіти і науки облдержадміністрації, грамотами, подяками та пам’ятними медалями нашого управління.

На фото: Віктор Межейко вручає Миколі Авраменку орден «За заслуги перед Запорізьким краєм».

Немає коментарів: