Того дня веселий гамір наповнив один із мальовничих куточків запорізького парку «Дубовий гай». Обласне управління з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України проводило тут традиційні спортивно-масові змагання серед учнів профтехосвіти «Козацькі розваги».
Географія учасників цього цікавого заходу доволі широка: це учні ПТУ і ліцеїсти обласного центру, Дніпрорудного, Гуляйполя, Бердянська Мелітополя, Вільнянська – усього 19 команд. Зворушливими піснями про запорізьке козацтво та «команду молодості нашої» їх вітав заслужений працівник культури України Олександр Кириченко.
А потім розпочалися захоплюючі змагання, що мали за мету перевірити не тільки силу і спритність нащадків козацької слави, а й їхню кмітливість.
— Андрій – різноманітний спортсмен, — розповідає керівник фізвиховання цього навчального закладу Надія Олефір. – Він – воротар футбольної команди нашого училища, грає також у баскетбол, бере найактивнішу участь у спортивному житті нашого колективу. До речі, фізкультурній і спортивно-масовій роботи адміністрація училища приділяє багато уваги, підтримуючи кожен захід. Щодо спортивної бази, вона потребувала ремонту, але це питання вирішено з допомогою наших шефів – заводу «Іскра». Між іншим, у нас налагоджені зв’язки зі спортсменами не тільки цього підприємства, а й ВАТ «Мотор Січ», ЗАТ «ЗАЗ», для яких ми готуємо трудові резерви.
Не менший інтерес викликали змагання з поштовху двох 16-кілограмових гирь.
— Я займаюся, так би мовити, для душі, — говорить Віталій Руссол. – А серйозні тренування позбавляють незалежності, вимагають виїзду на змагання. Я ж у вільний час полюбляю бути з рідними.
У найзахоплюючому виді програми – перетягуванні каната –перемогу святкували потужні хлопці з команди Запорізького будівельного центру профтехосвіти.
— Чим пояснити
«гегемонію» команд з обласного центру в нинішніх
«Козацьких розвагах»? – запитуємо заступника начальника управління освіти і науки Запорізької міської ради Валерія Ульянова.
— Мабуть, тим, що на периферії відчувається брак матеріальної бази. Місцеві органи влади мають повернутися обличчя до потреб системи профтехосвіти у цьому питанні.
Втім, навіть ті, хто не увійшов до числа призерів змагань, не вдчували себе переможеними. Бо вони отримали міцний заряд бадьорості, а ще - смачні подарунки від організаторів.
«Спорт для всіх – спільна турбота»
Серед найкращих – наша область
Протягом квітня у нашій країні проводився традиційний місячник «Спорт для всіх – спільна турбота», організований Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з Всеукраїнським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Під час місячника було відремонтовано та приведено до ладу 24 тисячі спортивних споруд і майданчиків, чому сприяло залучення 795 тисяч прихильників здорового способу життя й витрачено понад 4 мільйони гривень.
Місячник засвідчив актуальність проблеми, яка існує тривалий час: недостатній рівень розвитку матеріально-технічної бази масового спорту. Дійсно, спортивні майданчики, які мають бути осередками здорового дозвілля, здебільшого занедбані, використовуються не за призначенням, а часто-густо й не мають господаря.
Експертна комісія, яка вивчила й проаналізувала матеріали звітів організаційних комітетів, поданих з Автономної Республіки Крим, областей , міст Києва і Севастополя, визначила 5 переможців місячника. До їхнього числа увійшли Волинська, Донецька, Запорізька, Полтавська і Одеська області. Всі вони будуть нагороджені кубками та дипломами за найкраще проведення місячника, а одна з областей отримає суперприз – сучасний комплекс спортивного обладнання з антивандальними засобами від генерального спонсору – компанії «Інтер Атлетика».
Слід відзначити підвищену активність під час місячника навчальних закладів професійно-технічної освіти нашої області, зокрема з боку викладацьких і учнівських колективів Запорізького педагогічного коледжу, Дніпрорудненського і Пологівського професійних ліцеїв, Мелітопольського будівельного центру ПТО, Мелітопольського ВПУ № 40. Залишається сподіватися, що їхня відповідальність і активність стануть прикладом для решти освітянських організацій наступного року, адже недарма кажуть «Спортмайданчик у дворі дасть здоров’ячко тобі».
Немає коментарів:
Дописати коментар