вівторок, 19 червня 2012 р.

Спартакіади

Змагання, що мають давню історію

Завершилася 67-а обласна спартакіада школярів, яка стартувала у вересні минулого року й охопила практично всіх учнів основної медичної групи.

Спочатку – невеличкий екскурс в історію. Перша обласна спартакіада школярів фінішувала 19 травня 1945 року і присвячувалася Великій Перемозі над фашистською Німеччиною. За часів існування СРСР було проведено 47 спартакіад. Тому, коли у 1991/1992 навчальному році Міністерство народної освіти і Держкомспорт України запропонували розпочати новий відлік спартакіадам школярів, учасники обласної наради інспекторів районних і міських відділів народної освіти вирішили продовжити розпочату в 1945 році традицію.   
Змагання 67-ї спартакіади проводилися у три етапи. На першому з них у загальноосвітніх навчальних закладах були організовані масові спортивні свята, до програми яких входили легка атлетика, рухливі ігри, оздоровчі заходи. На другому етапі у боротьбу включилися збірні команди шкіл, які виборювали першості районів та міст. Переможці здобували право виступити на третьому етапі у фінальних змаганнях, до яких залучалися й збірні команди окремих районів і міст.
До програми спартакіади були включені турніри з баскетболу, волейболу, гандболу, легкої атлетики, міні-футболу, настільного тенісу, змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч», з допризовної підготовки юнаків, спортивні ігри «Старти надій»,  спортивно-патріотичний фестиваль «Нащадки козацької слави». Залік проводився у двох підгрупах: в одній із них за нагороди спартакіади сперечалися команди Бердянська, Токмака, Мелітополя, Енергодара і семи районів Запоріжжя, в іншій – сільські школярі 20 районів області.  
Серед міських команд перемогу в загальнокомандному заліку здобули школярі Енергодару, яким вдалося випередити представників Хортицього і Комунарського районів. До трійки призерів у змаганні сільських школярів увійшли команди Гуляйпільського, Пологівського та Приморського районів.
Дуже слабко виступили в спартакіадних змаганнях команди Токмака, Бердянська, Великобілозерського та Куйбишевського районів. Втім, як головний суддя спартакіади, мушу засвідчити, що в тому немає провини учнів або їхніх учителів. Причину варто шукати в байдужості до вирішення проблем шкільного спорту з боку керівників згадуваних міст і районів.

Петро ГРАБЧИЛЬОВ,

директор обласної ДЮСШ

Немає коментарів: