пʼятниця, 30 вересня 2011 р.

Друга молодість майстрів




Чи знаєте ви, шановний читачу, що для колишніх класних спортсменів загальна фізична підготовка може бути недостатньою для зміцнення здоров’я. Їм потрібні змагання для прояву позитивних емоцій, відчуття щасливої миттєвості перемоги. Водночас ветерани спорту відіграють велику роль у популяризації активного і здорового образу життя, спадкоємності поколінь, залученні молоді до занять спортом. Саме цій меті слугує запорізький клуб ветеранів плавання «Мотор-Зеніт», президентом якого є заслужений працівник фізичної культури та спорту України Юрій Сичов.

— Наш клуб існує вже протягом двох років і об’єднує 62 майстрів плавання і стрибків у воду, — розповідає Юрій Володимирович. – Нещодавно  наші спортсмени дебютували у чемпіонаті Європи з водних видів спорту в категорії «Майстерс», тринадцятому за ліком, який вперше проходив в Україні: змагання плавців – у сонячній Ялті, стрибунів у воду – в Києві. На цьому форумі можна було побачити як тих, хто здобував чемпіонські звання на світовому та континентальному рівні кілька десятиліть тому, так і зірок початку нинішнього століття. В активі української збірної – 132 медалі (46 золотих, 41 срібна, 45 бронзових) і третє загальнокомандне місце. Попереду лише команди Німеччини (281 нагорода) і Росії (175).

Спортсмени КВП «Мотор-Зеніт» домоглися вагомого успіху, завоювавши по одній золотій та срібній медалям та дев’ять бронзових. На найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднялася Ірина Большакова (Амшенникова), яка, виступаючи у наймолодшій ветеранській групі (25 – 29 років), на 50-метровій дистанції плавання на спині встановила новий рекорд Європи – 30,27 секунди. Професор Запорізького медичного університету Віталій Сиволап довів, що можна вдало поєднувати науку і спорт, вигравши у плаванні брасом «срібло» (200 м) і «бронзу» (50 м) у віковій категорії 45 – 49 років. Ще один запорізький брасист – 72-річний Сергій Доценко – двічі фінішував третім (100 і 200 м). Бронзовими призерами також стали Володимир Максименко (50 м вільним стилем, вікова група – 70 – 74 роки) і Володимир Печінь (100 м брасом, 60 – 64 роки). Треті місця посіли й два квартети КВП «Мотор-Зеніт» — в комбінованій змішаній естафеті 4х100 м (Ірина Большакова, Ірина Бєлова, Ігор Герасимов, Олександр Росліченко) та в естафеті 4х50 м вільним стилем (Микола Бережний, Павло Нічик, Максим Бондаренко, Олексій Четверяков).

У Києві учасниця Олімпіади-2000 в Сіднеї, майстер спорту міжнародного класу Ольга Єфименко виборола «золото» у стрибках з вишки у віковій групі 30 – 35 років, а Василь Єрмолін став срібним призером на 1-метровому трампліні (вік учасників – 65 – 69 років).
— Таке відчуття, що нібито я й не кидала заняття стрибками у воду, — ділиться враженнями Ольга Єфименко, яка працює завучем СДЮШОР «Мотор Січ» з плавання та стрибків у воду. – Звичайно, важко, хоча це не професіональний спорт. Програма змагань була посильною, десь на рівні класичних обов’язкових стрибків, але їх треба було підготувати й виконати. І тут на перший план виходило бажання...

Цікаво, що найстарішою учасницею київських стартів була 89-річна Рене Паддіфут із Великобританії. Хоча вона без сторонньої допомоги не могла піднятися на п’єдестал пошани, відстрибала з обох трамплінів (1 і 3 м) і 5-метрової платформи. Василь Єрмолін на 14 років молодший за англійку, але цей чоловік викликає не меншу повагу, оскільки… ніколи в житті не займався стрибками у воду, але міг годинами спостерігати за виступами запорізьких титулованих спортсменів.

— Тривалий час я носив у собі цілий «букет» хвороб — виразку шлунку, грижу… До того ж у мене був пошкоджений меніск, значно погіршився зір (навіть в окулярах нічого не бачив), — розповідає Василь Єрмолін. – Ліки приносили лише тимчасовий ефект, тож я вирішив відмовитися від них і в п’ятдесятирічному віці почав наполегливо займатися своєю статурою та венами. Поштовхом стала книжка Пола Брегга, відомого американського пропагандиста здорового образа життя, який вважав, що фізична активність, рух, регулярне навантаження на м’язи – це закон життя, збереження доброго самопочуття. Я став жити за рекомендаціями Брегга…

Коли Василь Єрмолін прийшов у КВП «Мотор-Зеніт», за ним був закріплений заслужений тренер України Володимир Свиридов, і вони разом почали підготовку до чемпіонату Європи.

— Я вважаю, що успіхи майстрів клубу «Мотор-Зеніт» стали можливими завдяки підтримці запорізького бізнесмена Олександра Богуслаєва, який створив спеціальний заохочувальний фонд, — каже Юрій Сичов. – Адже заявочний внесок, приміром, для плавців на участь у європейському чемпіонаті становив 200 гривень на кожну дистанцію, і якщо ветеран бажав взяти участь у трьох стартах, то його витрати виливалися в кругленьку суму – 600 гривень. Та в разі успішного виступу (а ним вважалися місця з першого по шосте) сума внеску компенсувалася за рахунок цього фонду. А ще, користуючись нагодою, хочу подякувати керівництву ВАТ «Мотор Січ» в особі В’ячеслава Богуслаєва, який надав можливість членам нашого клубу безкоштовно відвідувати тренування в 50-метровому басейні «Славутич».

Попереду в майстрів «Мотор-Зеніту» – нові старти, зокрема, відкритий Кубок Донбасу, і наші майстри сповнені бажання взяти участь у ньому і вкотре довести, що спортивна молодість має властивість повертатися. Головне ж, ветеранські досягнення на міжнародних змаганнях – це чудовий приклад для кожної людини, яка, прагнучи перемог, може досягти поставленої мети.

На фото Анатолія НЕСТЕРЕНКА: чемпіонка Європи зі стрибків у воду серед майстрів Ольга Єфименко і срібний призер змагань Василь Єрмолін. 

Немає коментарів: