повернулися додому запорізькі спортсмени зі столиці Катара – міста Доха, де проходила Всесвітня Гімназіада (до участі в ній допускалися не тальки школярі, а й цьогорічні випускники).
Наші юні земляки привезли додому шість медалей, чотири з яких найвищого ґатунку. Три нагороди на рахунку десятикласника обласного інтернату спортивного профілю Олега Степка, котрий виграв «золото» у складі гімнастичної збірної України й у вправах на брусах, «бронзу» —в багатоборстві. Чемпіонами Гімназіади також стали вихованці СДЮШОР «Спартак-КПУ» – першокурсниця Класичного приватного університету Марія Терещенко, котра в Катарі стала володаркою світового юнацького рекорду в плаванні на 50 м на спині (29,15 сек.) і «срібла» на тій же дистанції вільним стилем, та студент першого курсу ЗНУ Сергій Фролов, який встановив світовий юнацький рекорд на дистанції 400 м вільним стилем – 3 хвилини 54,60 секунди.
Минулої середи в обласному управлінні з фізичного виховання та спорту МОН України відбулася прес-конференція, в якій взяли участь не тільки новоспечені чемпіони, а й їхні наставники.
Сергій ГУСЄВ, заслужений тренер України, наставник Марії Терещенко:
—Ми вдячні Міністерству освіти і науки України, яке профінансувало нашу поїздку, включаючи візи. Змагання були організовані на високому рівні – адже Катар вважається однією з найбагатших країн, що розташовані в Персидській затоці. До послуг учасників – добротні готелі, гарне харчування (шведський стіл), сучасний басейн, у якому три роки тому проходили Азіатські ігри. Нашу делегацію очолював голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України В’ячеслав Гамов, який подбав про екіпірування команду, безперебійну роботу штабу й усіх його служб.
Павло НЕТРЕБА, наставник Олега Степка:
—Участь у Всесвітній Гімназіаді була вельми корисною для мого вихованця, оскільки він введений до основного складу першої збірної України. За працездатністю на тренуваннях Олег не поступається призеру сіднейської Олімпіади Роману Зозулі й, схоже, стане його наступником. На тренуваннях він витримує величезні навантаження й є навіть прикладом для інших гімнастів. Працювати йому ще треба багато, про що свідчить і третє місце в багатоборстві. Найближчий старт Олега – молодіжний чемпіонат Європи, а мета – потрапити на Молодіжні олімпійські ігри. А заповітна мрія цього хлопця – стати олімпійським чемпіоном.
Сергій ФРОЛОВ:
—Я навіть не сподівався, що можу показати на Гімназіаді такий високий результат у плаванні на 400-метрівці вільним стилем. Досі мій кращий час на цій дистанції дорівнював 4 хвилини 0,1 секунди. Прагну побити рекорд Ростислава Сванідзе, який був відомим спортсменом. Я на нього завжди намагався рівнятися.
Для Марії ТЕРЕЩЕНКО Гімназіада стала вже другим переможним міжнародним стартом протягом останніх півроку: у липні вона виграла на тій же 50-метровій дистанції першість Європи серед юніорок, що проходила в Празі. Сергій Гусєв вважає, що за серйозного ставлення до тренувального процесу в майбутньому Маша може втрутитися в боротьбу за путівку на Олімпіаду-2012.
Журналісти поцікавилися, хто ж для юних спортсменів є кумирами, й почули такі відповіді. Марія ТЕРЕЩЕНКО: «З дитинства взірцем для мене була Яна Клочкова». Сергій ФРОЛОВ: «Окрім Ростислава Сванідзе, моїм кумиром є багаторазовий чемпіон Олімпійських ігор і світу австралієць Грант Хаккер, який вражав своїми результатами відразу на трьох дистанція – 200, 400, 1500 м». Олег СТЕПКО: «Звичайно ж, я багато чому навчився в Романа Зозулі. А із зарубіжних гімнастів мені подобається триразовий олімпійський чемпіон китаєць Ян Вей».
Ігор БОНДАРЕНКО, наставник Сергія Фролова:
—Часто-густо тренери стикаються з такою проблемою: спортсмен після здійсненого великого обсягу тренувальної роботи не показує результатів. Із Сергієм таке трапилося півроку тому на юнацькому чемпіонаті Європи, де він не дотягував навіть до своїх тестових результатів. Я проаналізував ту ситуацію, й перед від’їздом до Катару приділив увагу психологічній підготовці плавця, налаштовуючи його на високий результат. Уже в попередньому запливі Сергій поліпшив свій особистий рекорд і в фіналі почувався ще впевненіше. Нині Фролов – перший у рейтингу серед дорослих, тож наступне наше завдання – потрапляння на чемпіонати Європи та світу, і, якщо там випаде шанс завоювати медаль, Сергій намагатиметься його використати.
Вітаючи спортсменів та їхніх тренерів із блискучими досягненнями на Гімназіаді, начальник обласного управління з фізичного виховання та спорту Микола АВРАМЕНКО нагадав, що Олег Степко – п’ятиразовий чемпіон ІІІ Спортивних ігор школярів України. Тож його перемоги на міжнародному рівні – цілком закономірні.
—Успішний виступ запорізьких спортсменів на Гімназіаді – це результат роботи наших дитячо-юнацьких спортивних шкіл, —сказав Микола Михайлович. – На найвищу похвалу заслуговують колективи однієї з найстаріших спортивних шкіл України – СДЮШОР № 1 зі спортивної гімнастики й СДЮШОР «Спартак-КПУ» з плавання. Почав приносити вагомі результати й обласний інтернат спортивного профілю, створений завдяки ініціативі голови обласного відділення НОК України Володимира Лобанова. Найсильніші наші юні спортсмени отримали чудові умови для поєднання тренувального процесу і навчання. Наступний рік – рік Універсіади, і я сподіваюсь, що Марія Терещенко і Сергій Фролов гідно представлятимуть там нашу область.
Микола Авраменко вручив спортсменам грамоти, а тренерам – подяки від обласного управління з фізичного виховання та спорту. А потім усі учасники прес-конференції сфотографувалися на згадку про цю подію.
На фото Анатолія ВЛАСОВА (зліва направо): Сергій Фролов, Олег Степко і Марія Терещенко.
Немає коментарів:
Дописати коментар