Ідея проведення Олімпійського дня бігу, присвяченого річниці утворення Міжнародного Олімпійського Комітету (23 червня 1894 року), була ухвалена на сесії МОК рівно 60 років тому. З тих пір цей захід проводиться більш ніж у 200 країнах світу. Втім, в Україні він набув масовості з приходом на посаду президента НОК Сергія Бубки.
У Запоріжжі старти Олімпійського дня бігу розпочалися ще минулого четверга в дитячих оздоровчих таборах, що розташовані в селищі Великий Луг на березі Дніпра. Наступного дня естафету підхопили кілька сільських районів області, а суботнього ранку епіцентр подій змістився на одну з мальовничих алей Центрального парку обласного центру – «Дубовий гай».
Регіональне відділення НОК України і обласне управління з фізичного виховання та спорту подбали про чітку організацію змагань, у яких взяли участь до трьох тисяч прихильників активного способу життя, від малечі до сивочолих ветеранів. Серед них – не тільки мешканці Запоріжжя, а семи сільських районів області. Приміром, вчитель фізкультури Відрадненської загальноосвітньої школи Сергій Васильєв привіз своїх 12-13-річних підопічних, кілька з яких увійшли до числа призерів.
Разом з керівниками спортивних організацій області та міста їх вітали олімпійська чемпіонка Сеула-88 Ольга Стражева, дворазовий чемпіон Всесвітніх ігор 1957 року серед глухих спортсменів в бігові на 5 і 10 тисяч метрів, стипендіат Президента України Микола Здот, чемпіонка Всесвітніх дефлімпійських ігор, кавалер ордена Княгині Ольги 3-го ступеня Юлія Топчієва. Під час цих урочистостей голова обласного відділення НОК Володимир Лобанов вручив посвідчення і знаки двом новоспеченим майстрам спорту України – Олексію Пашкову (інвалідний спорт) та Юлії Сергієнко (триатлон).
І ось — перші старти. Змагання проходили на різних дистанціях – від 300 до 1000 метрів, у п’яти вікових групах. Звичайно, найщасливішими виглядали ті, хто отримував пам’ятні призи від НОК України, компанії «МакДональдз Юкрейн Лтд.» та «Родовід банку». Але й ті, хто не потрапив до чільної трійки, не засмучувалися, оскільки засвідчили свою прихильність до олімпійських ідеалів, здорового способу життя.
На старт заключного забігу разом з Володимиром Лобановим вийшли заступник голови облдержадміністрації, президент обласної федерації легкої атлетики Микола Фролов, заступник голови облради ФСТ «Колос» Володимир Шокарєв, заслужений тренер України з тхеквондо Юрій Бабак, інші ветерани спорту.
Микола ФРОЛОВ після пробігу виглядав бадьорим і задоволеним:
— Вважаю, що Олімпійський день бігу не тільки необхідний і корисний, а й має глибокий зміст у контексті того, що показники здоров’я населення, в тому числі й молоді, м’яко кажучи, залишають бажати кращого. Розповсюдження оздоровчого бігу має стати національною ідеєю, предметом турботи держслужбовців усіх рівнів і перших людей держави. Якби наші політики менше часу приділяли з’ясуванню стосунків між собою, а об’єднувалися навколо ідей олімпізму, гадаю, це було б набагато корисніше для нації.
— Коли Запорізька обласна держадміністрація виступатиме на таких змаганнях окремою командою?
— Гадаю, з наступного року, Ми все для того зробимо.
Поділилася своїм сприйняттям побаченого і заслужений майстер спорту зі спортивної гімнастики Ольга СТРАЖЕВА:
— Такі заходи радують, і проводити їх треба не тільки в річницю утворення МОК, а якомога частіше, залучаючи не тільки спортсменів, а й молодих людей, які ще не пройнялися ідеєю здорового способу життя. Олімпійський день бігу – це альтернатива тому, що нині відбувається в нашій країні: припиняють свою діяльність спортивні школи, дітям нікуди подітись, а звідси й наркоманія, і пияцтво…
Голова обласного відділення НОК Володимир ЛОБАНОВ:
— Незважаючи на те, що Олімпійський день бігу проводиться, коли вже відлунав останній дзвінок у загальноосвітніх школах, чимало людей взяли участь у нашому заході за своєю ініціативою. Ви подивіться скільки людей, яке бажання, який настрій! А загалом в області в цьому заході беруть участь до 30 тисяч прихильників бігу.
Спартакіади
Малі олімпійські ігри
Ольга ЄФІМЕНКО,
провідний фахівець
обласного управління з фізичного виховання та спорту
Саме такими можна вважати 63-у обласну спартакіаду школярів, до програми якої входили 11 турнірів з різних видів спорту, а також комплексні змагання «Старти надій» і «Козацький гарт». Проходили ці старти у три етапи – на рівні загальноосвітніх шкіл, районів і міст, області.
Серед команд міст і районів обласного центру перемогу в загальнокомандному заліку з найменшою сумою місць (11) вперше святкувала збірна Комунарського району, яка найкраще виступила у змаганнях з легкоатлетичного кросу, міні-футболу, настільного тенісу, волейбольному і баскетбольному юнацьких турнірах. Друге місце посіла збірна Жовтневого району (сума місць – 16), що є прогресом у порівнянні з минулорічним четвертим місцем. В активі «жовтенят» -- перемоги у дівочому баскетбольному і шаховому турнірах. А от школярі Хортицького району після трирічного тріумфу замкнули призову трійку (сума місць – 18). Втім, їм не було рівних у змаганнях з легкої атлетики і в «Стартах надій». До шістки найкращих команд також увійшли збірні Ленінського і Шевченківського районів Запоріжжя, а також школярі Мелітополя.
Серед сільських районів першість удруге поспіль і восьмий раз за останнє десятиліття виборола збірна Пологівщини, яка передувала у змаганнях з легкоатлетичного кросу, в обох гандбольних турнірах (юнацькому і дівочому, а також у «Козацькому гарті» (сума місць – 7). Далі розташувалися школярі Гуляйпільського району (сума місць – 15), які виграли обидва баскетбольні турніри, і збірна Василівського району (сума місць – 16), для якої це найвище досягнення за лостанні 10 років. Місця в чільній шістці також посіли команди Мелітопольського, Кам’янсько-Дніпровського і Приморьского районів.
Цікаво, що школярі більшості сільських районів з особливим запалом виборювали нагороди обласної спартакіади. У той же час чимало фінальних стартів пройшли без участі команд Токмака і Енергодара. А Бердянськ взагалі обмежився «Козацьким гартом» і, хоча й виграв цей захід, в підсумку фінішував на передостанньому десятому місці. Саме через неявку на змагання з деяких видів спорту команди Великобілозерського, Веселівського, Розівського і Чернігівського районів з року в рік перебувають в аутсайдерах. Лише три сільські райони з двадцяти делегували своїх школярів на дівочий гандбольний турнір, чотири – на юнацький. І це при тому, що наша область вважається гандбольною.
Причину такого стану речей слід шукати не тільки в низькому рівні розвитку того чи іншого виду спорту, а також у байдужості до популярного спортивно-масового заходу, яким є обласна спартакіада школярів, керівників управлінь і відділів освіти на місцях.
Користуючись нагодою, не можу не висловити слова подяки за допомогу в проведенні спартакіадних змагань на адресу директора обласної ДЮСШ Петра Грабчильова, котрий очолює головну суддівську колегію обласних спартакіад школярів уже протягом тридцяти років поспіль, а також керівників запорізьких СДЮШОР «Металург» з легкої атлетики, обласної СДЮШОР з футболу, гандбольної СДЮШОР № 3, обласної ДЮСШ, ДЮСШ № 4, шахового клубу «Думка», мелітопольських ДЮСШ № 1 і 2, загальноосвітньої школи № 4, Пологівської районної ДЮСШ, Гуляйпільського ДЮКФП, Запорізького класичного університету.
Немає коментарів:
Дописати коментар